Lista aktualności Lista aktualności

Podsumowanie - VII Miechowski Bieg Niepodległości – Miechów 2019

W dniu 3 listopada, a zatem w niedzielę poprzedzającą 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, na terenie Nadleśnictwa Miechów odbył się „VII Miechowski Bieg Niepodległości". Atrakcyjne krajobrazowo i przyrodniczo 11-kilometrowa i 21-kilometrowa trasa biegu z licznymi długimi podbiegami przez pagórkowate kompleksy leśne Lasu Strzyganiec (Leśnictwo Trąby) oraz jesienna aura zapewniły trudy rywalizacji sportowej.

Organizatorami biegu byli Nadleśnictwo Miechów, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Everest" oraz grupa biegaczy długodystansowych.

Bezpośrednio prze rozpoczęciem, celem upamiętnienia Odzyskania przez Polskę Niepodległości wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn narodowy. Bieg rozpoczął się o godzinie 10.00. Na dystansie  11 km po 48 minutach i 9 sekundach na metę wbiegł pierwszy zawodnik, którym okazał się Gawroński Tomasz (numer startowy 024). Drugie miejsce zajął Jakulski Mariusz z czasem 51 minut i 3 sekund, a trzecie Domagała Tomasz z czasem 51 minut 48 sekund. Wśród Pań zwyciężyła Monika Kornobis, która przybiegła na metę po 59 minutach i 47 sekundach, drugie miejsce zajęła Putowska Paulina (01:01:24), a trzecie Zofia Marecka (01:07:43). Na dystansie  21 km jako pierwszy na mecie zameldował się Myca Paweł po godzinie 34 minutach i 18 sekundach biegu. Drugie miejsce zajął Ciępka Marcin z czasem 1 godzina 38 minut i 23 sekundy, a trzecie Zając Sławomir (1:40:48).

Wszyscy uczestnicy biegu zostali na mecie udekorowani  przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Miechów Jana Karczmarskiego  pamiątkowymi medalami przez oraz symbolicznym pakietem startowym. Zawodnikom, którzy zdobyli miejsca 1-3 w kategoriach mężczyzn i kobiet Nadleśnictwo Miechów przygotowało okolicznościowe zestawy nagród, które wręczył Nadleśniczy Jan Karczmarski.

Nadleśnictwo Miechów dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w Biegu, a współorganizatorom za trud włożony w przygotowanie imprezy. Mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się z tej samej okazji w następnym 2020 roku.