Asset Publisher Asset Publisher

akcja #sprzątaMY las!

W piątek 20 września zgodnie z zapowiedzią sprzątaliśmy las w ramach akcji #sprzątaMY las! Do wydarzenia wraz z leśnikami włączyło się sześć szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza i Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej z Miechowa, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie, Szkoła Podstawowa im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy, Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej - Curie w Antolce oraz Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Książu Wielkim. W akcji uczestniczyli również Harcerze z Hufca ZHP Miechów oraz przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska!!


Rąk do pracy nie brakowało i 200 osób ruszyło w lasy na terenie sześciu leśnictw! Uczestnicy podczas akcji przemierzyli łącznie 52 ha lasu!

Czy dużo tego było?


Na pewno mniej niż leśnicy zbierają śmieci w ciągu roku, ale przyczepa odpadów na pewno opuściła teren Nadleśnictwa. Lasy Państwowe co roku usuwają taką  ilość odpadów, jaka zmieściła by się w tysiącu wagonów kolejowych!!


Zachęcamy Was do walki ze śmieciami! Warto pamiętać, że leśny krajobraz znacznie lepiej wygląda bez nich. Ruszając na leśną wycieczkę możemy zawsze przyłączyć się do akcji #zabierz5zlasu.

 

Dziękujemy, że mogliśmy na Was liczyć.