Lista aktualności Lista aktualności

Nadleśnictwo Miechów zaprasza do Lasu!!

Planujesz wycieczkę do Lasu?

Zrób sobie krótką listę i sprawdź czy zabrałeś ze sobą wszystko!!

Poruszając się jednak po lesie pamiętaj o kilku zasadach!:

- Parkuj w wyznaczonych do tego miejscach, nie zastawiaj wjazdu na drogi leśne - samochody  Straży Pożarnej w przypadku pożaru muszą przejechać szybko i bezproblemowo!

- Psa prowadź na smyczy - las jest miejscem życia dzikich zwierząt!

- Zachowaj ciszę - w lesie możesz spotkać innych gości, dzikie zwierzęta!

- Zabierz śmieci ze sobą lub wyrzuć je do koszy znajdujących się na trasie wycieczki – pamiętaj, las to nie śmietnisko!!

- Rozpalaj ogień tylko w miejscach do tego wyznaczonych! - na terenie Nadleśnictwa Miechów możesz palić ogień tylko na polanie leśnej w Leśnictwie Goszcza a także na końcu ścieżki edukacyjnej w Chrustach!

- Kolekcjonuj i zachowuj wspomnienia na zdjęciach lub filmikach! Jeśli dzielisz się nimi w sieci otaguj nas! Korzystaj i oddychaj świeżym powietrzem oraz podziwiaj otaczające krajobrazy i naturę, las skrywa wiele tajemnic! Chcesz poznać lepiej ten skomplikowany ekosystem, poniżej kilka pomysłów na spędzenie czasu w lesie.

 

Skorzystaj, a poznasz go bliżej!!

Jak mądrze zaplanować bezpieczne odwiedziny w lesie w obliczu SARS-CoV-2? Przeczytajcie kilka naszych porad! Pamiętaj, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za Nasze bezpieczeństwo.

Pamiętaj, że możesz skorzystać z map zagospodarowania turystycznego dostępnych na portalu Banku Danych o Lasach!

https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/

W zakładce "Lasy na mapach" -> "Mapa interaktywna" znajdziesz m.in: mapę zagospodarowania turystycznego na terenie Lasów Państwowych! Dzięki niej będziesz mógł zaplanować swoją wycieczkę z wieloma dostępnymi atrakcjami, dowiesz się gdzie możesz zaparkować samochód, gdzie możesz zapalić ognisko.

 

Nadleśnictwo Miechów zaprasza na leśne wędrówki!